PROPOZYCJE WYCIECZEK (piesze i autokarowe)

Podczas wycieczek górskich należy pamiętać o odpowiednim ubiorze i obuwiu. Długość i stopień trudności trasy należy dopasować do swoich umiejętności. Przed wycieczką należy zaopatrzyć się w dokładną mapę.

Równica ( 884 m n.p.m.)
Czantoria - wyjazd wyciągiem
Orłowa ( 813 m. n.p.m.)
Czantoria - Stożek - wyprawa z wieloma wersjami przemarszu.
Barania Góra - wyprawa z kilkoma wersjami przemarszu.

Z Kubalonki do Wisły Czarne przez Stecówkę i Dolinę Czarnej Wisełki - wspaniały szlak wiodący w pierwszej fazie grzbietami górskimi, dalej zejście do doliny Czarnej Wisełki ścieżką edukacyjną do zapory w Czarnem. Po drodze schronisko na Stecówce, gdzie można zatrzymać się na posiłku.
Skrzyczne - Przełęcz Salmopolska - Wyjazd wyciągiem krzesełkowym na Skrzyczne (1257 m. n.p.m.) Pasmem Baraniogórskim /z różnymi wariantami wędrówki/.
Wędrówki w masywie
Klimczoka i Szyndzielni.
Szyndzielnia - Klimczok - Przełęcz Karkoszczonka - Brenna.
Spacery w Doliny: Białej i Czarnej Wisełki, Dobki, Leśnicy, Łabajowa, Dziechcinki.

Cieszyn - stary piastowski gród leżący nad Olzą sięgający pamięcią 810 r. kiedy to wg. legendy trzej synowie Leszka III spotkali się po latach rozłąki, z radości wybudowali miasto, które Cieszynem nazwali. Pełno tu zabytków architektonicznych z różnych epok wzbudzających zachwyt zwiedzających - zatem Cieszyn nie tylko ze "szlaku mrówkowego" słynie!

Istebna - Koniaków - Jaworzynka - znana, licznie odwiedzana "Trójwieś Beskidzka", gdzie do dzisiaj podtrzymuje się tradycje górali Istebniańskich. Założona przez Wołochów - Nomadów Karpackich na groniach wznoszących się nad doliną Olzy. Pełno tu urokliwych miejsc pozwalających zapoznać Gości z “Hań downym żywobycim” górali. Wspaniałe widoki są dodatkowymi atutami tej wyprawy.

Pętla Beskidzka - Wycieczka autokarowa. W programie wyprawy mogą znaleźć się następujące obiekty:
Kubalonka – zabytkowy drewniany kościółek,
Istebna – Ośrodek Szkolenia Edukacyjnego – Panorama lasów beskidzkich – bilety wstępu,
Istebna – kościół parafialny z 1793 r.,
Kurna chata Kawuloków – wolne datki,
Galerie koronki koniakowskiej – wolne datki,
Koczy Zomek – punkt widokowy,
Węgierska Górka – fort obrońców “Westerplatte południa” - bilety wstępu,
Żywiec – browar,
Zwiedzanie Żywca – Rynek , Zamek Komorowskich, pałac Habsburgów, park Żywiecki,
Tresna – zapora wodna,
Szczyrk – Sanktuarium na Górce,
Salmopol – Malinka – Wisła /zimową porą powrót przez Bielsko – Białą/.

Ponadto warto zobaczyć: Zameczek Prezydencki w Wiśle, Skocznię narciarską w Wiśle Malince, Zaporę w Wiśle Czarnym, Muzeum Hutnictwa i Kuźnictwa w Ustroniu, Kościółek drewniany pw. Św. Anny w Ustroniu – Nierodzimiu (z 1769 r.), Kościół parafialny pw. Św. Klemensa w Ustroniu (z 1788 r.), rekonstrukcje drewnianej zabudowy z II polowy XVIII w. - przy ul. Ogrodowej w Ustroniu, Dąb Sobieskiego z 1683 r., Ustroń ul. Daszyńskiego 54.

Ustroń jest położony bardzo blisko granicy z Czechami i Słowacją dlatego warto też wybrać się za granicę, gdzie czeka na nas wiele atrakcji m.in.: Bal na Bojnickim Zamku Strachu, Termalne Źródła Afrodyty, Jaskinie Doliny Demanowskiej i Baseny termalne Liptowa, Miasto stu wież – Złota Praga, Zabytkowe Miasta w Beskidzie Śląsko – Morawskim, Tajemnice podziemnego Krasu, Rafting na rzekach Słowacji itd....

Okoliczne miejscowości warte zobaczenia:
Górki Wielkie, Skoczów, Bielsko-Biała, Wisła, Szczyrk, Cieszyn, Węgierska Górka

Informacje pochodzą z ogólnodostępnych źródeł. Hotel nie bierze odpowiedzialności za dokładność informacji.